ŞİFA TABİİ SODA ve MEŞRUBAT GIDA SANAYİ LTD. ŞTİ.

1960 lı senelerde meşrubat üretimine kendi formulü ve markası olan ŞİFA GAZOZ ları adı altında başlayan firmamız 1984 senesinde kendi markasının yanı sıra yapmış olduğu anlaşma ile BURSA ULUDAĞ GAZOZLARI' nıda üretmeye ve pazarlamaya başlamıştır.

1985 senesinde KAYNAĞINDA kurulan 2 ci fabrikada firmamızın kendi markası olan ŞİFA adı altında TABİİ MADEN SUYU üretimine ve pazarlamasına başlamıştır. Büyüyen iş hacmi doğrultusunda, 1990 senesinde ROYAL CROWN COLA / U.S.A. firması ile yapılan anlaşma gereği bu firmanın COLA -PORTAKAL - SADE GAZOZ - LİMON - TONİC ürünlerini üretmeye ve pazarlamaya başlamış, diğer markalardaki gazlı meşrubat üretimi ve pazarlamasına son verilmiştir.

Meşrubat Fabrikamızda, 2 dolum hattında tam otomatik makinalarda, 250 cc - 500 cc - 1000 cc - 1500 cc - 2000 cc - 2500 cc lik pet şişe dolumu yapılmaktadır.

Tabii Maden Suyu Fabrikamızda, 200 cc cam şişe - 1000 cc pet ve cam şişe dolumu yapılmaktadır. Her iki tesiste de makinalarımız, farklı ambalaj çeşitlerinede dolum yapabilmektedir.

Firmamız, ulusal pazarda 57 bayisi ile tüketiciye hizmet sağladığı gibi, uluslar arası markalar olan METRO REAL - KİPA - BİM gibi hipermarketler ( Yaklaşık 800 mağaza ) vasıtası ile de tüketicisinede ulaşmaya çalışmaktadır. METRO - REAL - KİPA firmaları ile yapılan anlaşmalar gereği bu firmalara özel markaları ile ( PRIVATE LABEL ) meşrubat üretmektedir.

Firmamız, halen Suudi Arabistan, K.K.T.C, Mısır, Azerbeycan ve Hollanda gibi ülkelere Şifa Tabii Maden Suyu ' nu ve gazlı meşrubatlarını ihraç etmektedir. Sektöründe ülkemizin en büyük ulusal markalarından biri olan firmamız, dünya piyasasında da kendisine yer edinmeye çalışmaktadır.